Kampanie, o których się mówi

 

 

Kontrowersyjne kampanie reklamowe

  

Najlepsze kampanie content marketingowe

To była kampania marketingowa?!

Content marketing to jedna z podstawowych form prowadzenia nowoczesnego e – marketingu. Podstawą w uprawianiu tego typu reklamy, jest tworzenie zajmującej, angażującej odbiorcę treści. Ideą jest, by treści były podawane od użytkownika do użytkownika, by użytkownicy spontanicznie na nie reagowali i wracali do danej firmy, strony po kolejne treści. Często użytkownicy nie uświadamiają sobie, że filmik, czy mem, który udostępniają, to element content marketingu. Poniżej prezentujmy kampanie, o których wielu internautów nie wiedziało, że jest to element świadomego działania specjalistów od e-marketingu.

 

 

Dumb Ways to Die

Któż z nas nie zna charakterystycznych, sympatycznych stworków, które giną w różny, mniej lub bardziej bolesny sposób, a to w wyniku braku przezorności i wyobraźni o skutkach ich postępowania.

Piosenka powstała jako element kampanie metra w Melbourne, gdzie ginęło bardzo wiele osób, w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania. Gdy tradycyjne przekazy i komunikaty niczego nie zmieniały, wówczas zarząd metra postanowił zainwestować w taki, trafiający zwłaszcza do młodych ludzi przekaz.

Piosenka umieszczona na YouTube, SoundCloud, iTunes i Tumblr zrobiła ogromną furorę nie tylko w Australii, ale również na całym świecie. Obecnie film ma 132 miliony odsłon na samym YouTube.

Obok piosenki stworzono również proste gry na Androida i iOS, które mają wspólny przekaz z filmem.

Dumb Ways to Die, to przykład doskonałego content marketingu, który stał się viral marketingiem.

 

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Dumb_Ways_to_Die 

 

Oscarowe salfie

Znacie je, prawda? Ellen DeGeneres zrobiła sobie w przerwie gali Oscarowej zdjęcie ze znanymi gwiazdami Hollywood, zdjęcie wrzuciła na Twittera i Facebooka, w przeciągu kilku godzin na obu portalach łącznie udostępniło je około 5 milionów osób. Zwykła fotka ze znajomymi, czy może jednak element content marketingu?

Za całą akcją z selfi stoi oficjalny sponsor rozdania Oscarów – Samsung. Właśnie przy pomocy najnowszego modelu tej firmy zdjęcie zostało zrobione.   

 

Źródło: http://natemat.pl/93827,najciekawsze-obrazki-oscary-2014-co-zapamietamy-najwspanialsze-selfie-pizza 

Odsłony: 4002

Reklamy perfum

Brand hero