Kampanie, o których się mówi

 

 

Kontrowersyjne kampanie reklamowe

  

Najlepsze kampanie rekrutacyjne

Cel: pozyskać studenta

 

W związku z niżem demograficznym, który dotyka wiele branż, w tym między innymi szkół, uczelnie wyższe co roku w okresie marca rozpoczynają wzmożone kampanie rekrutacyjne. Do walki o studenta włączają się wszystkie nawet najbardziej prestiżowe uczelnie.

 

Gadżety promocyjne – większość uczelni wyższych, chcąc zachęcić kandydatów, aby wstąpili w ich mury organizuje Dni Otwarte podczas, których maturzyści zwiedzają kampus, biorą udział w wykładach otwartych i poznają studentów różnych kierunków. W ramach tego typu eventów uczelnie bardzo często wręczają kandydatom gadżety reklamowe. W tym roku okazało się, że projektem gadżetu reklamowego zabłysną przede wszystkim Uniwersytet Warszawski. Niewiele mu ustępowały Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Śląski.

 

Fanpage uczelni na Facebooku – współcześni młodzi ludzi interesujących ich informacji szukają w internecie, duża ich liczba wyciąga wnioski na temat uczelni na podstawie informacji zawartych na jej profilu. Dlatego też tak istotne w dzisiejszych czasach są profesjonalnie i ciekawie prowadzone profile uczelni w mediach społecznościowych. W tym roku najciekawszego fanpage miała Politechnika Warszawska, zaraz za nią uplasowały się Uczelnia Łazarskiego i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

  

Serwis rekrutacyjny – serwis rekrutacyjny to kolejny istotny element kampanii rekrutacyjnej, powinien być prosty w obsłudze, przejrzysty, zawierać wszystkie najistotniejsze dla kandydata na studia informacje. Co jeszcze powinien zawierać idealny serwis można przekonać się w serwisie Uniwersytetu SWPS, kolejne były Uniwersytet Jagielloński i Uczelnia Łazarskiego. 

Odsłony: 4014

Reklamy perfum

Brand hero