Kampanie, o których się mówi

 

 

Kontrowersyjne kampanie reklamowe

  

Najlepsze kampanie social media

Social media, czyli reklama o nieograniczonym zasięgu

W social media wystarczy stworzyć dobry content, aby zaczął się on samoistnie rozprzestrzeniać, dlatego też portale społecznościowe przyciągają uwagę marketerów. Poniżej prezentujemy przykłady kampanii social media, która nie wymagała dużych nakładów środków, bowiem sama jej koncepcja została pokochana przez użytkowników internetu, a to oznacza, że rozprzestrzeniała się jako viral.

 

Przykładem ciekawej kampanii społecznej w social media jest akcja „Without shoes” amerykańskiego producenta butów firmy Tomes. Firma przekazywała jedną parę obuwia potrzebującym dzieciom, za każde zdjęcie bosych stóp otagowane hashtagiem #withoutshoes. Kampania prowadzona na Instagramie jeszcze zanim pojawiła się w tym portalu możliwość wykupowania płatnych reklam, zaangażowała 300 000 użytkowników z całego świata.

 

Źródło: www.mistrzowiedrugiegoplanu.pl/najciekawsze-kampanie-social-mediowe-2015/

 

Inna ciekawa, tym razem komercyjna kampania social media to „Rób to, w co wierzysz” Johnnego Walkera. Na początku na fanpage został opublikowany teledysk z nowej płyty Sokoła, teledysk do piosenki „Rób to, w co wierzysz”. Cała kampania była podporządkowana temu zwrotowi, w teledysku obok Sokoła pojawia się również Bogusław Linda i oczywiście Johnny Walker. Promowanie alkoholu to trudny dział marketingu, bowiem obwarowany jest licznymi przepisami i zakazami. Johnny Walker doskonale odnalazł się w jednolitym przekazie social media.  

 

Źródło: www.mistrzowiedrugiegoplanu.pl/najciekawsze-kampanie-social-mediowe-2015/

Odsłony: 4344

Reklamy perfum

Brand hero