Kampanie, o których się mówi

 

 

Kontrowersyjne kampanie reklamowe

  

Najlepsze kampanie społeczne

Kampania społeczna – wzory godne naśladowania

Kampania społeczna nie ma celu marketingowego, jej główną ideą ma być informowanie społeczeństwa i wywieranie wpływu, aby dokonać zmiany postaw społecznych. Tematyka jaką podejmują kampanie społeczne nie jest łatwa, dlatego też rodzaj i forma przekazu bywają niecodzienne, a przez to angażujące.

 

Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym

Akcja to wynik działań Fundacji PZU na rzecz bezpiecznej jazdy samochodem. Miała na celu uświadomienie bliskim kierowców, że ich postawa może mieć duży wpływ na ich bliskich za kierownicom. W ramach akcji rozdawano kierowcom niebieskie serduszka, na których każdy mógł umieścić swój napis, lub dostać serduszko już zapisane. Do akcji rozdawania serduszek włączyła się także policja. Celem akcji było przypominanie kierowcom, że są kochani i powinni o tym pamiętać jeżdżąc bezpiecznie. W raz z akcjom prowadzono konkurs na najlepsze hasło na serduszko.

 

Źródło: http://o-m.pl/artykul/202/kampania-spoleczna-fundacji-pzu-quot-kochasz-powiedz-stop-wariatom-drogowym-quot-case-study.html 

 

 

Dzieciak i Loco przygody w sieci

Kampania skierowana jest dla dzieci z klas 4-6 oraz ich rodziców, jej celem jest informowanie odbiorców w jaki sposób radzić sobie z cyberprzemocą, spamem, wirusami, łańcuszkami i innymi zagrożeniami związanymi z poruszaniem się w Internecie. Kampania oparta jest na przedstawionych w formie kreskówki przygodach mało rozgarniętego i nieumiejącego korzystać z internetu baranka Loco oraz jego przyjaciela Dzieciaka, który dobrze radzi sobie z poruszaniem się w sieci i pomaga pokonać problemy swojemu przyjacielowi. Kampania powstała na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.  

 

Źródło: www.telconet.pl/dzieciaka-i-loco-przygody-w-sieci 

 

Odsłony: 4622

Reklamy perfum

Brand hero